فروش عسل
خانه / خرید عمده عسل / انواع عسل و دسته بندی کلی آن

انواع عسل و دسته بندی کلی آن

انواع عسل و دسته بندی کلی آن را می توانید در این مقاله بشناسید.

دسته بندی کلی انواع عسل ها به شرح زیر می باشد:

  • منشا گیاهی که زنبور شهد آن را جمع آوری می کند
  • منطقه
  • زنبور دار
  • عرض جغرافیایی
  • ارتفاع محل کندو
  • و…

همچنین انواع عسل از نظر جغرافیای محل تولید اینگونه دسته بندی می شود:

  • کوهستان
  • باغ
  • دشت
  • مزرعه

 

عسل کوهستان:

انواع عسل

یکی از بهترین انواع عسل ،عسل کوهستان است که بی شک مرغوب ترین نوع عسل می باشد.این عسل از قرار دادن کندو های عسل در ارتفاعات کوهستانی حاصل می شود.این مناطق به علت پوشش گیاهی کاملا طبیعی و متنوع و همچنین به علت دور بودن گیاهان از سموم صنعتی و روش های مختلف مصنوعی برای رشد گیاهان ،عصاره کاملا طبیعی شهد گل را در دل خود جای می دهند.از این رو همانطور که اشاره شد به علت تنوع بی نظیر و همچنین عدم دخالت دست انسان و صنعت در پوشش گیاهی این مناطق طبیعی ترین و بهترین نوع عسل در این مناطق یافت می شود.

 

عسل مزرعه:

انواع عسل

این نوع عسل همانطور که از نامش پیداست از جمعه آوری شهد گل ها توسط زنبور در مزارع مخصوص به دست می آید.در این فرایند بسته به نوع گیاه کشت شده در این مزارع کیفیت عسل به دست آمده می تواند متفاوت باشد.از این رو برخی مزرعه داران به علت سهولت کشت برخی از گیاهان ممکن است عسلی با کیفیت نازل تر تولید کنند.مثلا عسلی که از کشت آفتاب گردان یا گیاهان مزرعه مانند خیار و کدو و غیره به دست می آید از عسلی که از گیاهان طبیعی و وحشی به دست می آید دارای کیفیت پایین تری می باشد.

عسل باغ:

 

انواع عسل

این عسل از قرار دادن کندو ها در باغ به دست می آید.عمده محصولات در باغات مرکبات می باشند که باعث تولید عسل با ساکارز نسبتا بالا می شود.به علاوه ممکن است به علت استفاده باغداران از سموم شیمیایی این سموم وارد فرایند تولید عسل شوند.رطوبت بالا در این مکان ها باعث رقیق تر شدن عسل می شوند.در واقع در این باغات هدف اصلی تولید عسل نیست بلکه به منظور افزایش گرده افشانی و تولید مثل گیاهان از زنبور ها استفاده می شود و عسل به محصولی جانبی بدل می شود.

 

عسل دشتی

انواع عسل

 

این نوع عسل در دشت های مرکزی ایران تولید می شود.پوشش گیاهان این مناطق اغلب گیاهان بیابانی مثل خارشتر می باشند که در مناطق کم بارش می رویند.این نوع عسل به علت پوشش گیاهی نسبتا ضعیف این مناطق از کیفیت پایین تری نسبت به عسل های کوهستان می باشند اما به علت طبیعی و وحشی بودن گیاهان این مناطق از عسل های باغی و مزرعه کیفیت مطلوب تری دارند.

 

مجموعه تجاری کندوی سبز در تلاش است با تعهد بهترین نوع عسل که بی شک عسل کوهستان است را عرض کند.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

همچنین می توانید با کلیک روی این نوشته با مجموعه تجاری کندوی سبز و نحوه همکاری با ما آشنا شوید.

محمد رضا رفعتی

۰۹۱۲۳۸۹۴۱۶۸

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد رضا رفعتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123894168
آدرس کانال: candobanco@
پست الکترونیکی: candoban@gmail.com

مطلب پیشنهادی

بزرگترین بازار خرید و فروش عسل انگبین در ایران

در میان عسل های موجود در بازار نمونه ای که به عنوان عسل ویژه ایرانی شناخته می شود انگبین است. این محصول به روشی منحصر به فرد تولید می شود. انگبین ماده غلیظ و سف

کانال تلگرام